Rally - metal Pegs - Joiner - 270mm x 40mm x 3.0mm, Terracotta (Carton of 30 pcs) | GSmP40TC
Rally - Metal Pegs - Joiner - 270mm x 40mm x 3.0mm, Terracotta (Carton of 30 pcs) | GSMP40TC Connect and secure edging systems with Rally Metal Peg Joiners. Designed for added width and stability, these pegs provide... Read More
Vendor: Rally
SKU: GSMP40TC
Product type: Garden Edging Peg
Shop with confidence.
100% Happiness Guarantee
Only at Industrial Shed.
► Key Features
  • 270mm length — deep anchoring
  • 40mm width — enhanced stability at joins
  • 3.0mm thickness — heavy-duty strength
  • Carton of 30 pcs — ideal for join sections
  • Terracotta finish — blends into garden settings
► Technical Specifications
  • Type: Metal Peg Joiner
  • Size: 270mm x 40mm x 3.0mm