Knipex - Diagonal Cutter 160mm | 7005160SB
Diagonal Cutter 160mm is a KNIPEX diagonal cutters listing prepared for Industrial Shed using available source-sheet data while official KNIPEX verification is still being expanded. Industrial Shed listing for Diagonal Cutter 160mm in the KNIPEX diagonal cutters range... Read More
Vendor: Knipex
SKU: 7005160SB
Product type: Diagonal Cutters
Shop with confidence.
100% Happiness Guarantee
Only at Industrial Shed.
Diagonal Cutter 160mm is a KNIPEX diagonal cutters listing prepared for Industrial Shed using available source-sheet data while official KNIPEX verification is still being expanded. Industrial Shed listing for Diagonal Cutter 160mm in the KNIPEX diagonal cutters range Technical dimensions: L: 160 mm | W: 20 mm | H: 10 mm Technical weight: 300 g
► Key Features
  • Industrial Shed listing for Diagonal Cutter 160mm in the KNIPEX diagonal cutters range.
  • Source-listed size: 160mm.
  • Source-listed dimensions: L: 160 mm | W: 20 mm | H: 10 mm.
  • Source-listed weight: 300 g.
► Available Technical Attributes
  • Brand: KNIPEX
  • Type: Diagonal Cutters
  • SKU: 7005160SB
  • Source Weight: 300 g
  • Source Length: 160 mm
  • Source Width: 20 mm
  • Source Height: 10 mm
  • Source Size: 160mm