Knipex - Carpenters Pincer 210mm | 5101210SB
Carpenters Pincer 210mm is a KNIPEX hand tools listing prepared for Industrial Shed using available source-sheet data while official KNIPEX verification is still being expanded. Industrial Shed listing for Carpenters Pincer 210mm in the KNIPEX hand tools range... Read More
Vendor: Knipex
SKU: 5101210SB
Product type: Hand Tools
Shop with confidence.
100% Happiness Guarantee
Only at Industrial Shed.
Carpenters Pincer 210mm is a KNIPEX hand tools listing prepared for Industrial Shed using available source-sheet data while official KNIPEX verification is still being expanded. Industrial Shed listing for Carpenters Pincer 210mm in the KNIPEX hand tools range Technical dimensions: L: 210 mm | W: 20 mm | H: 10 mm Technical weight: 370 g
► Key Features
  • Industrial Shed listing for Carpenters Pincer 210mm in the KNIPEX hand tools range.
  • Source-listed dimensions: L: 210 mm | W: 20 mm | H: 10 mm.
  • Source-listed weight: 370 g.
► Available Technical Attributes
  • Brand: KNIPEX
  • Type: Hand Tools
  • SKU: 5101210SB
  • Source Weight: 370 g
  • Source Length: 210 mm
  • Source Width: 20 mm
  • Source Height: 10 mm