Knipex - Hi Leverage Comb Pliers 200mm | 0202200SB
2 customers are viewing this product
Hi Leverage Comb Pliers 200mm is a KNIPEX hand tools listing prepared for Industrial Shed using available source-sheet data while official KNIPEX verification is still being expanded. Industrial Shed listing for Hi Leverage Comb Pliers 200mm in the... Read More
Vendor: Knipex
SKU: 0202200SB
Product type: Hand Tools
Shop with confidence.
100% Happiness Guarantee
Only at Industrial Shed.
Hi Leverage Comb Pliers 200mm is a KNIPEX hand tools listing prepared for Industrial Shed using available source-sheet data while official KNIPEX verification is still being expanded. Industrial Shed listing for Hi Leverage Comb Pliers 200mm in the KNIPEX hand tools range Technical dimensions: L: 200 mm | W: 20 mm | H: 10 mm Technical weight: 330 g
► Key Features
  • Industrial Shed listing for Hi Leverage Comb Pliers 200mm in the KNIPEX hand tools range.
  • Source-listed size: 200mm.
  • Source-listed dimensions: L: 200 mm | W: 20 mm | H: 10 mm.
  • Source-listed weight: 330 g.
► Available Technical Attributes
  • Brand: KNIPEX
  • Type: Hand Tools
  • SKU: 0202200SB
  • Source Weight: 330 g
  • Source Length: 200 mm
  • Source Width: 20 mm
  • Source Height: 10 mm
  • Source Size: 200mm