Hardie Hose - Push-In Tube / Tube Elbow 12mm (1/2) | TF-QFM11-12
2 customers are viewing this product
Push-In Tube / Tube Elbow 12mm (1/2) | TF-QFM11-12 The Push-In Tube / Tube Elbow 12mm (1/2) (TF-QFM11-12) is a high-performance industrial component sourced from Hardie Hose, Australia's premier hose wholesalers. This product is engineered to deliver superior... Read More
Vendor: Hardie Hose
SKU: TF-QFM11-12
Shop with confidence.
100% Happiness Guarantee
Only at Industrial Shed.
Push-In Tube / Tube Elbow 12mm (1/2) | TF-QFM11-12
The Push-In Tube / Tube Elbow 12mm (1/2) (TF-QFM11-12) is a high-performance industrial component sourced from Hardie Hose, Australia's premier hose wholesalers. This product is engineered to deliver superior reliability and durability in demanding trade environments.
► Key Features
  • Industrial quality
  • Trade standard
  • Durable construction
  • Versatile application
  • Direct replacement
► Technical Specifications
  • Type: Industrial Hardware
  • Part No.: TF-QFM11-12
  • Inside Diameter (I.D.): 16 mm
  • Outside Diameter (O.D.): 16 mm
  • Working Pressure: 4 psi