Hardie Hose - Push-In Female Bulkhead 1/2 x 1/2 BSP | TF-QF31F-0808
Vendor: Hardie Hose
SKU: TF-QF31F-0808
Shop with confidence.
100% Happiness Guarantee
Only at Industrial Shed.
Push-In Female Bulkhead 1/2 x 1/2 BSP | TF-QF31F-0808
► Key Features
  • Industrial quality
  • Trade standard
  • Durable construction
  • Versatile application
  • Direct replacement
► Technical Specifications
  • Type: Industrial Hardware
  • Part No.: TF-QF31F-0808
  • Inside Diameter (I.D.): 1 mm
  • Outside Diameter (O.D.): 2 mm
  • Working Pressure: 0808 psi