Hardie Hose - Pressure Gauge 63mm Face - Liquid Filled - 1/4 BSP - Bottom Entry - 150 PSI | PG-LF0630150
2 customers are viewing this product
Pressure Gauge 63mm Face - Liquid Filled - 1/4 BSP - Bottom Entry - 150 PSI | PG-LF0630150 The Pressure Gauge 63mm Face - Liquid Filled - 1/4 BSP - Bottom Entry - 150 PSI (PG-LF0630150) is a... Read More
Vendor: Hardie Hose
SKU: PG-LF0630150
Shop with confidence.
100% Happiness Guarantee
Only at Industrial Shed.
Pressure Gauge 63mm Face - Liquid Filled - 1/4 BSP - Bottom Entry - 150 PSI | PG-LF0630150
The Pressure Gauge 63mm Face - Liquid Filled - 1/4 BSP - Bottom Entry - 150 PSI (PG-LF0630150) is a high-performance industrial component sourced from Hardie Hose, Australia's premier hose wholesalers. This product is engineered to deliver superior reliability and durability in demanding trade environments.
► Key Features
  • Industrial quality
  • Trade standard
  • Durable construction
  • Versatile application
  • Direct replacement
► Technical Specifications
  • Type: Industrial Hardware
  • Part No.: PG-LF0630150
  • Inside Diameter (I.D.): 0 mm
  • Outside Diameter (O.D.): 150 mm
  • Working Pressure: 0 psi