Hardie Hose - Corrugated Marine Exhaust Hose Lloyd's Approved 100mm (4") x Metre | RH-ME100MTR
2 customers are viewing this product
Corrugated Marine Exhaust Hose Lloyd's Approved 100mm (4") x Metre | RH-ME100MTR The Corrugated Marine Exhaust Hose Lloyd's Approved 100mm (4") x Metre (RH-ME100MTR) is a high-performance industrial component sourced from Hardie Hose, Australia's premier hose wholesalers. This... Read More
Vendor: Hardie Hose
SKU: RH-ME100MTR
Shop with confidence.
100% Happiness Guarantee
Only at Industrial Shed.
Corrugated Marine Exhaust Hose Lloyd's Approved 100mm (4") x Metre | RH-ME100MTR
The Corrugated Marine Exhaust Hose Lloyd's Approved 100mm (4") x Metre (RH-ME100MTR) is a high-performance industrial component sourced from Hardie Hose, Australia's premier hose wholesalers. This product is engineered to deliver superior reliability and durability in demanding trade environments.
  • Type: Industrial Hardware
  • Part No.: RH-ME100MTR
  • Inside Diameter (I.D.): 45 mm
  • Outside Diameter (O.D.): 200 mm
  • Working Pressure: 2.79 psi