Hardie Hose - 8mm x M22 Air Brake Push-In Male Connector | TF-M1868-08M22
2 customers are viewing this product
8mm x M22 Air Brake Push-In Male Connector | TF-M1868-08M22 The 8mm x M22 Air Brake Push-In Male Connector (TF-M1868-08M22) is a high-performance industrial component sourced from Hardie Hose, Australia's premier hose wholesalers. This product is engineered to... Read More
Vendor: Hardie Hose
SKU: TF-M1868-08M22
Shop with confidence.
100% Happiness Guarantee
Only at Industrial Shed.
8mm x M22 Air Brake Push-In Male Connector | TF-M1868-08M22
The 8mm x M22 Air Brake Push-In Male Connector (TF-M1868-08M22) is a high-performance industrial component sourced from Hardie Hose, Australia's premier hose wholesalers. This product is engineered to deliver superior reliability and durability in demanding trade environments.
  • Type: Industrial Hardware
  • Part No.: TF-M1868-08M22
  • Inside Diameter (I.D.): 16 mm
  • Outside Diameter (O.D.): 22 mm
  • Working Pressure: 16 psi