Hardie Hose - 10mm x M12 Air Brake Push-In Male Elbow | TF-M1869S-10M12
2 customers are viewing this product
10mm x M12 Air Brake Push-In Male Elbow | TF-M1869S-10M12 The 10mm x M12 Air Brake Push-In Male Elbow (TF-M1869S-10M12) is a high-performance industrial component sourced from Hardie Hose, Australia's premier hose wholesalers. This product is engineered to... Read More
Vendor: Hardie Hose
SKU: TF-M1869S-10M12
Shop with confidence.
100% Happiness Guarantee
Only at Industrial Shed.
10mm x M12 Air Brake Push-In Male Elbow | TF-M1869S-10M12
The 10mm x M12 Air Brake Push-In Male Elbow (TF-M1869S-10M12) is a high-performance industrial component sourced from Hardie Hose, Australia's premier hose wholesalers. This product is engineered to deliver superior reliability and durability in demanding trade environments.
  • Type: Industrial Hardware
  • Part No.: TF-M1869S-10M12
  • Inside Diameter (I.D.): 16 mm
  • Outside Diameter (O.D.): 22 mm
  • Working Pressure: 1868 psi