Bahco - Pliers. Ergo. Side Cutting. 180mm. Max Cutting Cap 2.25mm | 2101G-180
Bahco - Pliers, ergo, side cutting, 180mm, max cutting cap 2.25mm | 2101G-180 Key Features Two-component ERGO™ handles: thermoplastic surface on tough polypropylene provides superior grip. Side cutting pliers developed according to the scientific ERGO™ process. Suitable for... Read More
Vendor: Bahco
SKU: 2101G-180
Shop with confidence.
100% Happiness Guarantee
Only at Industrial Shed.
Key Features
Specifications
  • Brand: Bahco
  • Part No.: 2101G-180
  • Barcode: 7314150106493
  • Pack Weight: 0.0400 kg
  • Pack Height: 120 mm
  • Pack Length: 255 mm
  • Pack Width: 85 mm
  • Unit Weight: 0.2340 kg
  • Unit Height: 22 mm
  • Unit Length: 195 mm
  • Unit Width: 75 mm