Bahco - Measuring - Square. 250mm. Used For Accurate Marking Of 45o & 90o Angles. | 9045-B-250
Bahco - Square, 250mm, used for accurate marking of 45o & 90o angles. | 9045-B-250 Key Features Accurate 45°and 90° marking. Punched quality steel in a single piece. Phosphate finish with rust preventing lacquer. Easy read scales on... Read More
Vendor: Bahco
SKU: 9045-B-250
Shop with confidence.
100% Happiness Guarantee
Only at Industrial Shed.
Bahco - Square, 250mm, used for accurate marking of 45o & 90o angles. | 9045-B-250
Key Features
Specifications
  • Brand: Bahco
  • Part No.: 9045-B-250
  • Barcode: 7311518012182
  • Pack Weight: 0.1050 kg
  • Pack Height: 60 mm
  • Pack Length: 345 mm
  • Pack Width: 185 mm
  • Unit Weight: 0.1850 kg
  • Unit Height: 15 mm
  • Unit Length: 270 mm
  • Unit Width: 175 mm