Bahco - Handsaw - 24" Xt7 Teeth. Blade For Cutting Coarse Wood | EX-24-XT7-C
Bahco - 24" XT7 teeth, blade for cutting coarse wood | EX-24-XT7-C Key Features Sawblade for coarse and thick materials. Unique NXT teething cuts smother and straighter still with same cutting speed and long-lasting hardpoint teeth. Thicker blade... Read More
Vendor: Bahco
SKU: EX-24-XT7-C
Shop with confidence.
100% Happiness Guarantee
Only at Industrial Shed.
Bahco - 24" XT7 teeth, blade for cutting coarse wood | EX-24-XT7-C
Key Features
Specifications
  • Brand: Bahco
  • Part No.: EX-24-XT7-C
  • Barcode: 7311518298272
  • Pack Weight: 0.1300 kg
  • Pack Height: 65 mm
  • Pack Length: 645 mm
  • Pack Width: 170 mm
  • Unit Weight: 0.4200 kg
  • Unit Height: 10 mm
  • Unit Length: 610 mm
  • Unit Width: 125 mm